Pro svá štěňata upřednostňuji rodiny, kteří se zajímají na prvním místě o štěně,  jaké má zdraví, jaké má rodiče, a kde a u koho vyrůstá, než odejde do své nové rodiny.

Nákup štěněte je dlouhodobý závazek a je to rozhodnutí, které ovlivní Váš život po mnoho let. Zjistěte si informace o labradorech, jak budou v dospělosti velcí, jakou mají povahu- je skvělé se jít podívat na výstavu, či zkoušky, kde se toto krásné plemeno předvádí. Ptejte se na vše, co Vás zajímá, oslovte i více chovatelů a chtějte vědět více informací. Důležité je i vědět, kterými dědičnými nemocemi mohou trpět a pak ohrozit jeho další život.

Výběr chovatele:

Důležitý je výběr chovatele Vašeho štěněte. Nikdy si nekupujte štěně na ulici, u benzinové pumpy nebo v pet shopu. Žádný slušný chovatel nikdy nedá štěně do výkupu, nebo neprodá štěně překupníkovi-vždy mu záleží na tom, do jaké rodiny jeho štěně půjde. Slušný chovatel se dobře stará o své psy, nemá je po kotcích, věnuje se jim. Testuje je i dědičná onemocnění, aby měl jistotu, že to štěně, které půjde k Vám do rodiny, bude i do budoucna zdravé. Chovatel nikdy nenechá svou fenu rodit samotnou, vždy je s ní, dá matce štěňat maximální možnou péči.

Návštěva u chovatele:

Ptejte se na vše, co Vás zajímá, počítejte s tím, že chovatel o Vás bude také chtít vědět, kdo jste, jak žijete, a zjišťuje, jestli jste vhodní pro jeho štěně. Podívejte se na matku štěňat, prohlédněte si prostředí, kde jsou a nebo budou, štěňata. Podívejte se na ostatní zvířata v jeho rodině, jak žijí, jak vypadají. Máte právo vědět, kde se narodí a bude zpočátku žít Vaše štěně. Nechte si předložit certifikáty zdravotních testů rodičů štěněte- já je všem závazným zájemcům zasílám do mejlu po narození štěňat. Prostudujte kupní smlouvu, na vše se ptejte, je to velmi důležité! Kupní smlouvu zasílám do mejlu 14 dní po narození štěňat, aby, jste měli dostatek času vše pročíst, a event. se zeptat na vše, co je ve smlouvě napsáno.

Závěr:

Máte vybrané plemeno, již víte vše, co Vás zajímá a nejdůležitější, co je na výběru Vašeho štěněte, je výběr chovatele. Chovatele, který se zajímá o Vaše štěně, i když je ve Vaší rodině, v případě, že se stane nějaký problém, tak Vám ho pomůže řešit. Štěně je investicí na 12 i více let a já jako chovatel dávám maximum do jeho péče, zdraví a socializace.

V případě, že se mnou ve všech bodech souhlasíte, tak pak věřím, že jste ten nejlepší člověk pro mé štěně